A Világgazdasági Fórum szakértője szerint mivel egyre több arcfelismerési technológiát használnak a biztonság fokozásának érdekében, ezért a kormányoknak figyelembe kell venniük az emberek magánéletét is, és szigorúbb szabályozásra van szükség – összegzi a CNBC.
Az arcfelismerő szoftverek videó és képanyag alapján képesek azonosítani az embereket, a mesterséges intelligencia, a nagyfelbontású térfigyelő kamerák, valamint a távoli érzékelők pedig megerősítették ezt a technológiát és kibővítették a felhasználhatóságát is.
„A probléma kétoldalú: először ott van az arcfelismerési technológia kormányzati felhasználása, majd pedig a vállalati használata”
– nyilatkozta Kay Firth-Butterfield, a WEF mesterséges intelligenciával foglalkozó cég vezetője.
Az egyénről gyűjthető adat hatalmas mennyiségű, és felvetődik a magánélet védelme is. A biometrikus adatgyűjtés többi eleméhez képet – mint az ujjlenyomat leolvasás, vagy az írisz letapogatás – az arcfelismerő technológiák anélkül gyűjthetnek információt, hogy arról az emberek tudnának.
A pénteken kiadott jelentésben a WEF szerint a kormányoknak cselekedniük kell az arcfelismerő rendszerek tisztességes és átlátható használatának biztosítása érdekében.
A cég szerint olyan gyakorlatot kell megfogalmazni, amely biztosítja az egyéni jogok védelmét és irányítja a technológia társadalmilag előnyös fejlődését.
Az teljes cikket az Origo oldalán lehet elolvasni!